Návod na údržbu a ošetřování plastových oken a dveří

Odstranění ochranných fólií z oken

Vaše nová okna jsou opatřena vnitřní a vnější ochrannou fólií. Tyto fólie chrání okna před poškozením při výrobě, dopravě, manipulaci, montáži, avšak nikoliv při stavebních úpravách (např. při omítání ostění). Ochranné folie doporučujeme po zabudování výrobku do otvoru co nejdříve odstranit, protože neslouží na ochranu před poškozením při zednických pracích. Pokud folie včas neodstraníte, vystavujete se nebezpečí přilnutí folií k okennímu profilu a  jejího  následného obtížného odstraňování.

Jako ochranu před znečištěním stavebními hmotami, doporučujeme překrýt celá okna igelitovými fóliemi, u hliníkových výrobků je třeba věnovat zvýšenou pozornost kontaktu hliníku s vápnem a cementem. Z toho důvodu doporučujeme chránit povrch hliníkových oken při omítání vhodným olepením páskou.

Okna - jejich správné čistění a ošetřování

Na oknech doporučujeme nečistit pouze sklo, ale i rám. K čistění rámu používejte běžné čistící prostředky na bázi Čistění a ošetřování okenmýdla, bez rozpouštědel a drsných částeček. Doporučujeme zakoupení originální udržovací sady pro ošetřování plastových oken (nebo i dřevěných ) – viz obrázek. V sadě naleznete mléko k šetrnému ošetření plastových profilů, balzám na ošetření těsnění a olej na promazání dílů okenního kování.

PVC materiál profilů oken má sklony k elektrostatickému náboji. Leštění tuto vlastnost ještě zvýrazňuje. Vzniku elektrostatického náboje lze předejít čistícím prostředkem obsahujícím antistatikum (např. Pronto spray proti prachu vhodné na nábytek, plast, sklo, TV A Hifi, jiné čisticí prostředky pro PVC části osobních počítačů). Takový čistící prostředek zajistí odbourání vysokého elektrostatického náboje na PVC profilech a tím redukuje sklon k opakovanému znečišťování (k usazování prachu na oknech).

Odvodnění oken

Na spodním rámu každého okna jsou z vnější strany umístěny odvodňovací otvory zajišťující odvod vody z profilu - udržujte je volné a čisté.

Údržba okenního kování zde >>

 

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím