Jak si vybrat správný dekor interiérových dveří?

Na co si dát pozor při výběru interiérových dveří

Než začnete vybírat, dbejte a vybírejte tak, aby interiérové dveře ladily např. s:

  • barvou a materiálem oken,
  • barvou a materiálem podlahy,
  • nábytkem a celkovým interiérem bytu či domu.

Dekor interiérových dveří včetně zárubní je třeba v prvé řadě vždy sladit s podlahou a okny v místnosti. V této chvíli je dobré si uvědomit, že ne vždy se vyplatí šetřit.
Mnohdy zákazníci příliš nepřemýšlí nad kombinací dveří a okeních rámů, které se nacházejí dál ode dveří a navíc se mnohdy překryjí záclonou. Nicméně podlaha (tím spíše, máte-li je v různých místnostech různé) vám musí ladit s dveřmi.

Nemusí to být ale nic náročného - jde hlavně o to, nesnažit se za každou cenu sladit dvě stejné dřeviny co nejpodobnějšího odstínu – takový výsledek totiž většinou nakonec vypadá jako „špatně trefený“ či „těsně vedle“ - a proto je lepší, aby vám mezi podlahou a dveřmi vznikl jistý kontrast – ovšem při zachování stejné či podobné struktury dřeva. Například k dubové podlaze se skvěle hodí ořech, ale nikoliv např. sukatá olše.

V našem studiu se specializujeme na dveře a obložkové zárubně v povrchu folie či laminát, nabídnout můžeme i dveře a obložkové zárubně v laku. Vybírat můžete z poctivě vyrobených ČESKÝCH dveří firmy CaG.

Bílé dveře

Bílé interiérové dveře

Barevné lakované dveře

Barevné interiérové dveře

a další barvy...

 

Dveře v dekoru dřeva

Interiérové dveře v dekoru dřeva

 

Obložkové zárubně

Zárubeň je rám, který ohraničuje otvor dveří a tvoří jejich nosnou konstrukci.

Obložková zárubeň bývá většinou ve stejném dekoru jako dveře, někdy však zákazníci volí do moderních interiérů i jejich barevné kombinace. Obložková zárubeň nabízíme s oblou hranou a rovnou obložkou nebo s oblou hranou a profilovanou obložkou.

Obložková zárubeň s oblou hranou a rovnou obložkou

 

Obložková zárubeň oblou hranou a profilovanou obložkou

Speciální vlastnosti dveří

K vybraným dveřím si můžete zvolit i speciální vlastnosti. V některých případech jsou tyto vlastnosti dokonce stanovené podle předpisů.

Jsou to např.: protikouřové či protipožární dveře mezi kotelnou a zbytkem domu, které pomohou ochránit váš majetek i rodinu.

  • Zvukově izolační - doporučujeme např. do ložnice, dětského pokoje či pracovny.
  • Klima dveře - slouží k oddělení místností, které mají rozdílné hodnoty teplot a vlhkostí, např. dveře mezi ložnicí a obývákem
  • Protipožární nebo kouřotěsné dveře - jsou to dveře již zmiňované mezi kotelnou a zbytkem domu, které pomohou ochránit váš majetek i rodinu

Fotogalerie

Lakované barevné dekoryLakované barevné dekoryLakované barevné dekoryDekory fólieDekory laminátDekory laminátDekory laminát reliéfDekory laminát realDekory dýha forte
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím