Údržba a renovace dřevěných oken - ošetření oken

Dřevo neustále pracuje tzn. není-li povrchově upraveno, nasává vlhkost z ovzduší a rozpíná se. Při suchém vzduchu se vlhkost ze dřeva vypařuje a dřevo se stahuje. Díky povrchové úpravě výrobky ADLER se tento proces výrazně zpomalí a zabrání se vzniku trhlin.
Abychom zabránili vzniku plísně nebo jiných poškození povrchu dřeva, je nutné velmi často větrat - obzvláště u novostaveb, kde jsou vlhké stěny. Také během zimy, kdy se topí, je nutné větrání, aby nedošlo ke kondenzaci par na skle okna.

Čištění a údržba oken

Aquawood Dickschichlasur a Acryl-Spritzlack jsou velmi odolné proti povětrnostním vlivům a UV-záření. I přesto je nutné se o tento povrch starat, podobně jako o lak na našem autě. Proto doporučujeme udržovací soupravu ADLER Pflegeset plus, která obsahuje čistič ADLER Top-Cleaner, udržovací přípravek ADLER Top-Finish, čistící hadřík a houbičku na nanášení přípravku ADLER Fenster-Tool s příslušnou miskou.

Použití této soupravy je jednoduché:

Pro důkladné vyčištění lakovaných ploch použijeme hadřík nebo houbičku k nanášení přípravku ADLER Fenster-Tool navlhčenou čističem ADLER Top-Cleaner a rovnoměrně rozetřeme. Následně utřeme čistým hadříkem namočeným v teplé vodě abychom se zbavili i posledních nečistot. Na tuto suchou a čistou plochu pak rovnoměrně naneseme ADLER Top-Finish hadříkem nebo houbičkou k nanášení přípravku ADLER Fenster-Tool

Firma ADLER doporučuje použití této soupravy 1 - 2x do roka k oživení lesku plochy a prodloužení životnosti nátěru. Případné přelakování je možné bez problémů.

Pro dřevěná okna s lazurou

V naší vzorkovně si tuto udržovací sadu můžete zakoupit za tyto ceny:

ADLER - TOP FINISCH 500 ml za cenu Kč 950,- včetně DPH.

Nebo pak celá udržovací sada za cenu Kč 1.500,- včetně DPH.

Povrchová úprava dřevěných oken se zárukou 10 let

Životnost povrchové úpravy je jedna z hlavních vlastností dřevěného okna, proto Slavona testovala materiály mnoha výrobců barev, nejlépe dopadl ADLER. Jako jedna z prvních zavedla systém HighRes s desetiletou zárukou bez nutnosti údržby. Záruka není omezena dalšími podmínkami, které jsou jen těžko splnitelné.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím