Okna nejen do pasivního domu

Zájem o nízkoenergetické a pasivní domy stále roste. Důvodem je snaha ušetřit budoucí výdaje za zbytečně spotřebované energii. Také nikdo nechce více zatěžovat životní prostředí. Takový dům charakterizuje velmi dobrá tepelná izolace, řízené větrání a okna s výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi.

Stavbu pasivních domů podporuje také dotační program Nová zelená úsporám. V neposlední řadě se zanedlouho budou stavět už jen pasivní domy nebo nulové domy v důsledku požadavků legislativy.

Dřevěná eurookna profilové řady SOLID COMFORT SC92 jsou vhodná pro nízkoenergetické a pasivní domy, dosahují velmi nízké hodnoty součinitele prostupu tepla Uw = 0,70W/m²K. Patří proto mezi eurookna s nejlepšími parametry vůbec. Konstrukce oken SOLID COMFORT navazuje na tradiční eurookna, ale byla zásadním způsobem inovována s ohledem na využití oken v pasivních domech.

Zlepšení tepelně-izolačních vlastností oken

Dřevěná okna mají velmi dobré vlastnosti, ale pokud chceme dosáhnout ještě lepších výsledků, musíme vložit do okenního profilu materiál s nižší tepelnou vodivostí, proto jsme vyvinuli nové profily oken s vloženým korkem.

Nutností je těsnost oken z interiéru

Během stavby energeticky úsporných domů se klade důraz na dokonalou těsnost. Proto se mění i konstrukce oken a je nutné zlepšit jejich utěsnění z vnitřní strany, abychom zabránili pronikání vlhkého vzduchu z interiéru do okna.

Dřevěná okna SLAVONA jsou z tohoto důvodu vyráběna s ohledem na tento požadavek dokonalé těsnosti, proto také všechna dosahují nejlepší třídy průvzdušnosti (tyto hodnoty jsou uvedeny v certifikátech).

U oken SOLID COMFORT ani ve vyšších nadzemních podlažích či přetlaku nedochází ke kondenzaci mezi křídlem a rámem okna (ve falci - funkční spáře okna).

Vyberte si z naší nabídky euroken - dřevěných oken

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím