Dřevěná okna Slavona vs. běžná eurookna

Konstrukce eurookna je sice promyšlená, ale vznikla před více než dvaceti lety za naprosto jiných podmínek ve stavebnictví, než jaké jsou dnes. Toho si byla firma Slavona vědoma a proto na vývoji dřevěného okna SC92  pracovala o něco déle něž ostatní firmy, a dnes musíme říci, že se to vyplatilo.poctivá dřevěná okna - eurookna

Slavona se zaměřila na vlastnosti eurooken, které byly sice dobré, ale vždy je co zlepšovat. Výsledkem se pak stala nová konstrukce okna, která se na první pohled vzhledově neliší od klasického eurookna. Nová konstrukce okna Slavona je silnější a má opravdu lepší vlastnosti oproti standardním eurooknům.

Jedním z důležitých požadavků při vývoji okna SOLID COMFORT bylo dosáhnout co nejlepších tepelně izolačních vlastností. Okenní křídlo je více zapuštěné do rámu, a díky funkční spáře tak mnohem lépe izoluje. Další změnou je nový systém odvětrání skla.

Dřevěná okna Slavona jsou vyráběna v nejmodernějším CNC frézovacím a vrtacím centru. Hlavní výhodou je, že každý díl dřevěného okna je kompletně vyprofilován a vyvrtán na tomto stroji a může být povrchově upraven ještě než se okno nebo dveře sklíží. Takže všechny spoje jsou povrchově upraveny a tím samozřejmě lépe zabezpečeny proti vnikání vlhkosti a poškození, což prodlužuje i životnost oken.

Speciální odvod vody z okna

Nejviditelnější rozdíl je v rámu okna v parapetní části, kde už není hliníková velkoobjemová rámová okapnice. To umožnilo použít maximum materiálu, tedy dřeva, které je velmi dobrý izolant. Odtok vody z okna je řešen pomocí odvodňovacího žlábku s odtokovými otvory, které jsou vyfrézovány speciálním způsobem, aby jejich povrch nebyl nasákavý.

Dřevěná okna SOLID COMFORT SC92 jsou navíc utěsněna uvnitř i z venku, mají celkem 3 těsnící profily. Takže dešťová voda nemá šanci se do funkční spáry okna vůbec dostat.

Okna s trojsklem v malém i velkém provedení

Okenní profil SC92 - 92mm je tedy silnější a díky své konstrukci umožňuje okna velkých i malých rozměrů. Velká křídla oken s trojsklem jsou sice těžší, ale kování je dostatečně dimenzované a vybavené zvedačem, který zabraňuje svěšování křídla.

Dokonalejší izolace okna díky kvalitním materiálům

Klasická eurookna mívají hliníkovou křídlovou okapnici, která se dotýká izolačního skla. To má za následek ochlazování okraje skla, což je u takových oken nežádoucím jevem. Okenní okapnice u oken Slavona mají v sobě zasunuté těsnění, takže se skla nedotýkají a okna neochlazují.

Dalším zlepšením je utěsnění zasklívacích lišt z vhodnějších materiálů a dokonalejší konstrukce.

Dvoukřídlová okna v pasivních domech

Díky novému profilu SOLID COMFORT mohou být v pasivních domech použity dvoukřídlová okna, která jinak nejsou pro tyto stavby doporučována. Testování oken Slavona ve zkušebně ověřilo jejich dokonalé utěsnění a tudíž vhodnost použití dvoukřídlových oken pro tyto stavby.

Od ledna 2012 se okna vyrábějí s novým skrytým kování s nosností závěsů 160kg. Tyto skryté závěsy zamezují poslední možnosti průniku vzduchu z interiéru do funkční spáry okna (kolem std. závěsů je zmáčknuté těsnění a v tomto místě nemůže dokonale těsnit).

Povrchová úprava okna se zárukou 10 let bez nutnosti údržby

Máme velmi dobré zkušenosti s povrchovou úpravou ADLER, kterou používáme na našich oknech řadu let. ADLER si ověřil kvalitu a může si dovolit takto velkorysé podmínky. Jiní výrobci sice poskytují delší záruky, ale za podmínek, které jsou prakticky nesplnitelné.

Prevence je základ, to se netýká jen Vašeho zdraví. Požádejte nás o kontrolu oken, díky které můžeme provést opravu pokud je potřeba a předejít tak zničení okna. Zeptejte se nás >>

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím