Jak vybrat barvu oken, vchodových dveří nebo garážových vrat?

jak vybrat barvu oken - dřevěná okna SlavonaPokud stavíte nový dům či rekonstruujete, pak určitě víte, že sladit všechny prvky domu není úplně jednoduché. Sladění barev fasády, oken, dveří a garážových vrat bývá velkým úkolem pro nejednoho majitele. V dřívější době bývalo jednodušší vybrat jednotlivé prvky jako jsou okna či dveře, na trhu nebylo tolik možností jako je tomu dnes.

 

> Klidně si nechte poradit

V dnešní době můžete vybírat z nepřeberných barevných kombinací a dekorů. Konečný vzhled domu můžete nechat na odbornících - architektech, nebo se tohoto úkolu můžete zhostit sami. Pokud se tak rozhodnete, rádi Vám s výběrem vhodných barev oken, vstupních dveří či garážových vrat pomůžeme.

A jak platí staré dobré pravidlo...dvakrát měř, jednou řeš. Proto si vše dobře promyslete, protože na své rozhodnutí pak budete koukat dlouhá léta.

 

> Vybírejte s ohledem na styl domu

Výběr materiálu oken bude záležet na tom, zda je dům starý nebo nový, v jaké lokalitě se nachází, v jakém architektonickém stylu a z jakých materiálů je postavený.

Vždy záleží na vkusu majitele i na jeho finančních možnostech. Rámy oken, dveří či vrat by však měly korespondovat s barvou fasády.

 

> Snažte se nekombinovat více barev

Barva fasády je vždy ta hlavní, v kontrastu s ní by pak měly být tzv. doplňkové barvy - tedy barvy oken, vstupních dveří či garážových vrat. Doporučujeme pak myslet i na barvu střešní krytiny, barvu plotu, či dlažby před domem - to vše by pak mělo doladit celkový vzhled domu.

A jak platí staré dobré pravidlo...dvakrát měř, jednou řeš. Proto si vše dobře promyslete, protože na své rozhodnutí pak budete koukat dlouhá léta.

 

 

Nevíte si rady?

Přijeďte si prohlédnout okna k nám do vzorkovny, nad dobrou kávou probereme vaše možnosti a doporučíme dobré řešení.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím