Jak vybrat balkónové dveře?

Balkonové dveře - francouzská oknaBalkonové dveře, zvané také jako francouzská okna, jsou v dnešní době velmi populární. Propojují interiér domu se zahradou, terasou. Přinášejí do interiéru světlo a dynamiku. Velké prosklené plochy části domů jsou moderní, opticky si tak zvětšíte své bydlení.

 

Jaké jsou ale možnosti?

 

Klasické výklopně-otočné dveře na balkón jsou nejběžnější volbou. Jsou to vlastně velká okna, která se otevírají do prostoru interiéru. Můžete si vybrat, zda budete otevírat jedno či obě křídla okna. Výhodou tohoto řešení je o něco nižší cena než u posuvných variant.

 

Balkonové dveře sklopně – posuvné jsou také velmi oblíbenou variantou řešení otevírání. Velkou výhodou je úspora prostoru a snadné ovládaní díky posuvnému systému otevírání.

 

Panoramatické balkonové dveře zdvižně – posuvné jsou ideálním řešením pro ty, kteří potřebují bezbariérový přístup ze zahrady. Umožňují bezprahové řešení, nebo velmi nízký práh. Otevírají se na principu nadzvednutí dveří pomocí kliky a jejich odsunutí ve vlastních vodících lištách. Manipulace je opravdu jednoduchá a hladká. V dnešní době je také možnost připojení elektrického pohonu na dálkové ovládání.

Kontrukce může být i větších rozměrů - až do 6,5 m šířky a 2,6 m výšky. Nemusíte se bát, díky inovativnímu kování jsou i v této variantě bezpečnostní.

 

Harmonikové balkonové dveře, jinak také skládací balkonové dveře fungují na principu složení do tzv. harmoniky se zafixováním v různé poloze. Umožňují také velikost otvoru okna až do šířky 6300 mm. Díky tomu pak získáte velký otevřený prostor pro průchod bez sloupků.

Masivní spolehlivá konstrukce v hliníkovém provedení Vám zaručí komfortní bezproblémové užívání po dlouhou dobu.

 

 

Nevíte si rady?

Přijeďte si prohlédnout dveřní profily k nám do vzorkovny, nad dobrou kávou probereme vaše možnosti a doporučíme dobré řešení.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím