Dřevěná okna

Dřevěná okna Slavona - výborná tepelná izolace

a dlouhá životnost

Dřevěná okna Slavona Slavonice

Naše firma dodává dřevěná okna od tradičního jihočeského výrobce Slavona Slavonice. Dřevěná okna Slavona
Dřevěná okna firmy Slavona reagují na současné požadavky trhu na tepelnou izolaci, dlouhou životnost, architektonické členění, komfortní obsluhu a propracované detaily.

Společnost Slavona v roce 2010 modernizovala výrobní technologii a inovovala všechny profily oken a dveří. Tím vznikla řada oken a dveří v profilu SOLID COMFORT. V roce 2012 pak Slavona představila okno zcela nové koncepce, bezrámové okno PROGRESSION.

Základní dělení profilů oken je na dřevěná eurookna

 • dřevěná okna pro pasivní domy v profilu SOLID COMFORT SC92,
 • minimalistická dřevěná okna PROGRESSION s certifikátem Passive House Institutu.

Všechny okenní profily byly vyvinuty s důrazem na dosažení co nejlepších parametrů snížení hodnoty součinitele prostupu tepla a zvýšení vnitřních povrchových teplot. Inovovaný způsob výroby pak životnost našich dřevěných oken podstatně prodloužil.

DŘEVĚNÁ OKNA NEJEN pro NÍZKOENERGETICKÉ či PASIVNÍ DOMY

dřevěná okna pro pasivní domy

dřevěná okna pro pasivní domy

dřevěná okna pro pasivní domy

Díky novému systému výroby dřevěných oken dílcovou metodou, se obrobený díl okna před slepením povrchově upraví. Ponoří se do impregnace a středové vrstvy, která ho chrání před vnikáním vlhkosti. Tak jsou ošetřeny všechny povrchy, a zejména čelní dřevo. U něj by totiž mohlo docházet při zvýšené vlhkosti k nasáknutí. Na sklížená okna nebo dveře je pak nastříkána pod vysokým tlakem elastická lazura s UV ochranou.

Propracované detaily dřevěných oken a dveří

Inovativní výrobní technologie ve Slavoně navíc významně zvyšuje přesnost oken i dveří a umožňuje nové konstrukční možnosti. Každý jednotlivý díl okna je vyprofilován i předvrtán na velmi přesných strojích při jednom upnutí. Tímto je zajištěna dokonalá přesnost budoucího výrobku.

Velmi praktická je možnost „střídavého falcu". Tato metoda umožňuje v jednom okně použít fixní i otevírací křídlo. Při výrobě tradiční technologií by muselo být okno ze dvou dílů, nebo alespoň s vloženým nákližkem.

Další novinkou jsou nalepovací příčky, které jsou z venkovní strany začepovány do okenního křídla. Jsou tak oproti jiným podobným produktům dokonale spojeny a jednolitě povrchově upraveny s celým křídlem okna.

Dřevěná okna a jejich detaily

Předsazené příčkové rámečky využíváme v případě potřeby členění okna. Výhodou proti příčkám je možnost odklopení celého rámečku a snadného umytí okna. V případě poškození lze rámeček snadno vyměnit za nový.

Přednosti okenního profilu SOLID COMFORT

Profil dřevěných oken SOLID COMFORT je konstrukčně odlišný od standardně používaných eurooken. Především nemá zafrézovanou rámovou okapnici, proto nedochází k úbytku materiálu ve spodní části okenního rámu, tím se zlepšuje tepelná izolace v této kritické části okna a zvyšují se hodnoty vnitřních povrchových teplot.

Odtok vody je řešen vyfrézovanými odtokovými otvory v rámu, které vyúsťují nad venkovní parapet.

Další konstrukční změnou proti běžnému eurooknu je větší překrytí křídla přes rám, tím působí profil okna subtilněji v čelním pohledu a přitom se zase zlepšují tepelně-izolační vlastnosti okna.

VIDEO: Montáž dřevěných oken

Výhody dřevěných oken v profilu SOLID COMFORT

 • dřevo esteticky obohacuje interiér a působí teple 
 • okna se snadno ovládají díky bezpečnostnímu celoobvodovému kování SIEGENIA AUBI TITAN AF
 • tepelně nedilatují – nemění svůj tvar při změně teploty
 • mají výborné tepelně izolační vlastnosti, koeficient tepelné prostupnosti celého okna Uw až 0,7 W/(m2K) – minimální tepelné ztráty
 • díky čtyřstupňové povrchové úpravě ADLER mají velmi dlouhou životnost – záruka na okna 10 let
 • jsou velmi vhodná pro nízkoenergetické a pasivní domy
 • možnost velkých křídel
 • jsou velmi vhodné pro balkónové a posuvné dveře a i do velkých prosklených stěn
 • možnost výběru ze čtyř druhů dřevin – smrk, sibiřský modřín, meranti, dub
 • díky unikátní konstrukci a izolačním sklům s teplými distančními rámečky SWISSPACER V nedochází ke kondenzaci vzdušné vlhkosti ve spodní části skel

Nevýhody dřevěných oken v profilu SOLID COMFORT

 • vyšší pořizovací cena v porovnání s plastovými okny
 • oproti plastovým oknům nutnost pravidelné údržby                                                                        

V současné době máme v nabídce dřevěná eurookna SOLID COMFORT SC92, které se liší svou stavební hloubkou.

Více informací o dřevěných oknech SOLID COMFORT  najdete na internetových stránkách www.slavona.cz

Více informací se dozvíte v naší vzorkovně.
Kde: Jižní Čechy - Třeboň >>

Zajímavé články

Katalogy dřevěných a dřevohliníkových oken SLAVONA

Fotogalerie

Dřevěné okno s příčkamiStřídavý falc dřevěného oknaStřídavý falc dřevěného oknaOkapničky dřevěného okna SCBezpečnostní kování oknaNeviditelný závěs skrytého kováníNeviditelný závěs skrytého kováníDetail kování dvoukřídlového okna
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím