Rady a tipy

Rosení oken

Informace k problematice kondenzace vzdušné vlhkosti na oknech.
více informací>>

Parotěsný montážní Systém i3

Okna s teplým rámečkem a i3 Illbruck. Co je to systém i3?
více informací>>

Montáž oken

Kvalitní montáž oken je jednou z nejdůležitějších vlastností oken, která by Vám měla sloužit dlouhá léta (dá se říci po celý život). Špatnou montáží nemají i ta nejkvalitnější okna vlastnosti, která by měla mít.
více>>

Co jsou U - hodnoty?

Hodnota tepelného prostupu okna hraje čím dál tím větší roli. Myšlena je hodnota U (koeficient tepelného prostupu), který udává tepelnou ztrátu na m².
více informací>>

Dřevěná okna Slavona vs. běžná eurookna

Konstrukce eurookna je sice promyšlená, ale vznikla před více než dvaceti lety za naprosto jiných podmínek ve stavebnictví, než jaké jsou dnes.
více informací>>

Okna nejen do pasivního domu

Podle čeho vybírat okna do pasivního domu? Nízký součinitel prostupu tepla nestačí. Okna musí být také dokonale těsná. Nezapomeňme na vhodnou volbou rámu a zasklení.
více informací>>

Atmosféru domu Evy Decastelo podtrhují okna ze Slavonic

Paní Eva Decastelo v novém domě chtěla dřevěná okna, ale vybírala okna nejen krásná, ale také s výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi a dlouhou životností. Proto volila okna SOLID COMFORT SC92 s izolačními trojskly.
více informací>>

Jaká okna do pasivního domu - dřevěná nebo plastová?

Důležitá je kvalita oken a jejich správná montáž. Velkou předností pasivního domu je teplotní komfort, který poskytuje. Vděčí za to i oknům, jejichž kvalitní rámy a zasklení udržují uvnitř vysokou povrchovou teplotu a ani při větších plochách již nejsou zdrojem chladu jako běžná okna.
více informací>>

Údržba a renovace dřevěných oken

Dřevo neustále pracuje tzn. není-li povrchově upraveno, nasává vlhkost z ovzduší a rozpíná se. Při suchém vzduchu se vlhkost ze dřeva vypařuje a dřevo se stahuje. Díky povrchové úpravě výrobky ADLER se tento proces výrazně zpomalí a zabrání se vzniku trhlin.
více informací>>

Velké slevy Vám nezaručí kvalitu ani solidní cenu oken

Již od roku 2003 nabízíme kvalitní a poctivá okna z kvalitních profilů, jejichž montáž provádějí skuteční řemeslníci a odborníci v oboru. Nabízíme kvalitu, poctivnou práci a rozumnou cenu oken a dveří.
více informací>>

Kovové zárubně - obložit či vybourat?

V dnešní době jsou dříve hojně používané kovové zárubně nahrazovány dřevěnými obložkami. V interiéru pak obložka působí elegantně a útulně. Co ale udělat s těmi původními, kovovými? Jde to i bez vybourání.
více informací>>

Otevírání vnitřních dveří, jak by se dveře měly otevírat

Pokud si vyberete z naší nabídky vnitřních dveří, rádi vám zajistíme jejich odborné zaměření, výrobu na míru a montáž. Nemusíte tak přemýšlet o tom, jak a kam dveře otevírat. My vám poradíme při osobním zaměření.
více informací>>

Plastová nebo dřevěná okna?

Tak jako v ostatních oborech našeho života, tak i v oboru oken došlo v posledních několika desetiletích k výraznému kvalitativnímu pokroku. Jak se tedy jako laik orientovat při výběru materiálu, ze kterého mají být moje nová okna?
více informací>>

Dvojsklo nebo trojsklo?

Rozhodnutí o kvalitě oken by mělo být v souladu s tím, jaký dům stavíme a jaké požadavky z hlediska tepelných izolací klademe.
více informací>>

Bezpečnost oken

Při ochraně prostorů a prosklených ploch zejména v přízemí a nižších patrech objektů, je nutné při výběru oken věnovat pozornost zejména těmto komponentům: rámu, okenním křídlům, závěsům, sklu, uzávěrům a kování, mřížím, roletám a žaluziím.
více informací>>

Údržba okenního kování

Zde si můžete prohlédnout návod na údržbu kování
více informací>>

Návod na údržbu a ošetřování plastových oken a dveří

Návod na údržbu a ošetřování plastových oken a dveří.
Plastová okna firmy Noves okná, s. r. o. jsou vybaveny celoobvodovým kováním, které umožňuje ovládat křídlo jednou klikou a uvést ho do čtyř poloh - zavřeno, otevřené, klopené a štěrbinové větrání.
více informací>>
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím