Rady a tipy

Jak vybrat balkónové dveře?

Balkonové dveře, zvané také jako francouzská okna, jsou v dnešní době velmi populární. Propojují interiér domu se zahradou, terasou. Přinášejí do interiéru světlo a dynamiku. Velké prosklené plochy části domů jsou moderní, opticky si tak zvětšíte své bydlení.
více informací>>

Jak vybrat vchodové dveře?

Vchodové dveře jsou jedním z nejdůležitějších prvků domu či bytu. Plní funkci estetickou, ale také izolační a bezpečnostní. Takové dveře vybíráte na dlouhou dobu, dá se říci že na celý život. Proto jejich výběr pečlivě zvažte. Jsme toho názoru, že jejich výběr by se neměl podceňovat a doporučujeme investovat do lepšího řešení.
více informací>>

Jak vybrat barvu oken, vchodových dveří nebo garážových vrat?

Sladění barev fasády, oken, dveří a garážových vrat bývá velkým úkolem pro nejednoho majitele. Pokud stavíte nový dům či rekonstruujete, pak určitě víte, že sladit všechny prvky domu není úplně jednoduché. Dřívější době to bývalo jednodušší, na trhu nebylo tolik možností jako je tomu dnes.
více>>

Rosení oken

Informace k problematice kondenzace vzdušné vlhkosti na oknech.
více informací>>

Parotěsný montážní Systém i3

Okna s teplým rámečkem a i3 Illbruck. Co je to systém i3?
více informací>>

Montáž oken

Kvalitní montáž oken je jednou z nejdůležitějších vlastností oken, která by Vám měla sloužit dlouhá léta (dá se říci po celý život). Špatnou montáží nemají i ta nejkvalitnější okna vlastnosti, která by měla mít.
více>>

Co jsou U - hodnoty?

Hodnota tepelného prostupu okna hraje čím dál tím větší roli. Myšlena je hodnota U (koeficient tepelného prostupu), který udává tepelnou ztrátu na m².
více informací>>

Dřevěná okna Slavona vs. běžná eurookna

Konstrukce eurookna je sice promyšlená, ale vznikla před více než dvaceti lety za naprosto jiných podmínek ve stavebnictví, než jaké jsou dnes.
více informací>>

Okna nejen do pasivního domu

Podle čeho vybírat okna do pasivního domu? Nízký součinitel prostupu tepla nestačí. Okna musí být také dokonale těsná. Nezapomeňme na vhodnou volbou rámu a zasklení.
více informací>>

Atmosféru domu Evy Decastelo podtrhují okna ze Slavonic

Paní Eva Decastelo v novém domě chtěla dřevěná okna, ale vybírala okna nejen krásná, ale také s výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi a dlouhou životností. Proto volila okna SOLID COMFORT SC92 s izolačními trojskly.
více informací>>

Jaká okna do pasivního domu - dřevěná nebo plastová?

Důležitá je kvalita oken a jejich správná montáž. Velkou předností pasivního domu je teplotní komfort, který poskytuje. Vděčí za to i oknům, jejichž kvalitní rámy a zasklení udržují uvnitř vysokou povrchovou teplotu a ani při větších plochách již nejsou zdrojem chladu jako běžná okna.
více informací>>

Údržba a renovace dřevěných oken

Dřevo neustále pracuje tzn. není-li povrchově upraveno, nasává vlhkost z ovzduší a rozpíná se. Při suchém vzduchu se vlhkost ze dřeva vypařuje a dřevo se stahuje. Díky povrchové úpravě výrobky ADLER se tento proces výrazně zpomalí a zabrání se vzniku trhlin.
více informací>>

Velké slevy Vám nezaručí kvalitu ani solidní cenu oken

Již od roku 2003 nabízíme kvalitní a poctivá okna z kvalitních profilů, jejichž montáž provádějí skuteční řemeslníci a odborníci v oboru. Nabízíme kvalitu, poctivnou práci a rozumnou cenu oken a dveří.
více informací>>

Kovové zárubně - obložit či vybourat?

V dnešní době jsou dříve hojně používané kovové zárubně nahrazovány dřevěnými obložkami. V interiéru pak obložka působí elegantně a útulně. Co ale udělat s těmi původními, kovovými? Jde to i bez vybourání.
více informací>>

Otevírání vnitřních dveří, jak by se dveře měly otevírat

Pokud si vyberete z naší nabídky vnitřních dveří, rádi vám zajistíme jejich odborné zaměření, výrobu na míru a montáž. Nemusíte tak přemýšlet o tom, jak a kam dveře otevírat. My vám poradíme při osobním zaměření.
více informací>>

Plastová nebo dřevěná okna?

Tak jako v ostatních oborech našeho života, tak i v oboru oken došlo v posledních několika desetiletích k výraznému kvalitativnímu pokroku. Jak se tedy jako laik orientovat při výběru materiálu, ze kterého mají být moje nová okna?
více informací>>

Dvojsklo nebo trojsklo?

Rozhodnutí o kvalitě oken by mělo být v souladu s tím, jaký dům stavíme a jaké požadavky z hlediska tepelných izolací klademe.
více informací>>

Bezpečnost oken

Při ochraně prostorů a prosklených ploch zejména v přízemí a nižších patrech objektů, je nutné při výběru oken věnovat pozornost zejména těmto komponentům: rámu, okenním křídlům, závěsům, sklu, uzávěrům a kování, mřížím, roletám a žaluziím.
více informací>>

Údržba okenního kování

Zde si můžete prohlédnout návod na údržbu kování
více informací>>

Návod na údržbu a ošetřování plastových oken a dveří

Návod na údržbu a ošetřování plastových oken a dveří.
Plastová okna firmy Noves okná, s. r. o. jsou vybaveny celoobvodovým kováním, které umožňuje ovládat křídlo jednou klikou a uvést ho do čtyř poloh - zavřeno, otevřené, klopené a štěrbinové větrání.
více informací>>
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím