Okna PROGRESSION pro pasivní domy

Nová koncepce konstrukce okna přináší nejen více světla a vyšší solární zisky, ale současně chrání okno proti povětrnostním vlivům. Nové dřevěné okno PROGRESSION je nejen bezúdržbové, ale také optimálním řešením pro moderní pasivní domy.

Na okna jsou kladeny stále vyšší nároky. Souvisí to nejenom s faktem, že okno je nejslabším článkem obálky domu, ale i s celkovými trendy ve stavebnictví, kde jsou úspornost a ekonomičnost provozu hlavními ukazateli. To ale není vše. Okno musí být také hezké, propouštět dostatek světla, vyžadovat co nejmenší nároky na údržbu a být cenově dostupné. Těmto nárokům plně vyhovuje nové dřevěné okno PROGRESSION.

 

dřevěné okno Slavona Progression

Okna PROGRESSION nemají zvenku prakticky žádný rám, proto jsou odolná vůči povětrnostním vlivům. Takže již žádné starosti s údržbou oken.

 

Okna PROGRESSION - elegantní klíč k úsporám

Konstrukce oken PROGRESSION se vzhledem bezrámového zasklení využívá větší plochy skla a proto poskytují více světla a větší solární zisky.

  • Moderní minimalistický a nadčasový vzhled zvenku
  • Tradiční dřevěné okno zevnitř
  • Zvýšené solární zisky
  • Takřka neomezená životnost
  • Bezpečnostní kování se skrytými závěsy
  • Certifikované Passive House Institutem
  • Chráněno užitným vzorem

Pohled zvenku

minimalistický vzhled

Pohled zevnitř

tradiční dřevěné okno

dřevěné okno Slavona Progression dřevěné okno Slavona Progression

Vzorník barev oken PROGRESSION

smrk - natureffekt transparentsmrk Londonsmrk Parismodřín - natureffekt transparentdub - natureffekt transparent

Okna s dlouhou životností

Z venkovní strany je vystavena povětrnostním vlivům pouze dřevěná hrana v ostění a nadpraží okna. Na tuto hranu je použito tepelně upravené dřevo – Thermowood. Spodní část okenního rámu je kryta okapnicí z kompozitu. Oknu v tomto provedení nehrozí žádné nebezpečí.

Z vnitřní strany lze použít jakoukoli povrchovou úpravu, nemusíme již řešit odolnost proti nepřízni počasí, proto můžeme nechat maximálně vyniknout přírodní vzhled dřeva.

Konstrukce oken Slavona obecně dosahuje vynikajících hodnot neprůvzdušnosti a vodotěsnosti, toto platí i o nových oknech PROGRESSION. Tyto a další vlastnosti oken byly ověřeny ve Zkušebně stavebně truhlářských výrobků ve Zlíně.

Kování oken PROGRESSION

Okna PROGRESSION ze Slavony jsou standardně vybavena bezpečnostním kováním. Zvýšenou ochranu proti vloupání zajišťuje hřibový čep, který při uzavření zapadne do bezpečnostního pouzdra. Díky těmto bezpečnostním prvkům vám případný lapka okno prostě nevypáčí. 

Klasická okna mají čepy hladké a ty zloděj vyháknout, nebo vypáčit, může. U celoobvodového kování používaného na oknech SLAVONA jsou všechny uzavírací body bezpečnostní. Stejným způsobem jsou zajištěna obě křídla dvoukřídlého okna. Okno PROGRESSION získalo na veletrhu ForArch cenu GRAND PRIX

Nové skryté kování s neviditelnými závěsy s nosností až 160kg zajišťuje zlepšení neprůvzdušnosti oken PROGRESSION a samozřejmě zlepšuje i jejich vzhled.

dřevěné okno Slavona Progression - kování

Okna PROGRESSION byla představena na veletrhu FOR ARCH 2012 a získala cenu GRAND PRIX.

Fotogalerie

Proč si vybrat nás? osobní přístup při realizaci, maximální operativnost, vysoká odpovědnost za provedenou práci, kvalita odvedené práce, cenově přijatelné produkty pro každého
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím